Tutaj znajdziesz obszerną wiedzę na temat jonizatorów wody.

Zawarte tu informację pomogą Ci w wyborze. Zdrowy styl życia to ostatnio w mediach bardzo modny temat. Wiele uwagi poświęca się temu zagadnieniom odpowiednio zbilansowanej diety, ćwiczeń, korzystnych dla zdrowia nawyków i zachowań. Przy tej okazji specjaliści wszelkiej maści jak mantrę powtarzają zalecenie, by pić minimum 2 litry wody dziennie. Nikt jednak nie wspomina, jak olbrzymie znaczenie ma to, jaką wodę się pije. Wszyscy zgodzą się co do tego, że woda musi być czysta i dobra jakościowo, ale co to właściwie znaczy? Jaką wodę powinno się pić, żeby długo zachować młodość i zdrowie? Na to pytanie większość medialnych ekspertów nie udziela odpowiedzi. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody, a ponad 80% z nas spożywa jej za mało w ciągu dnia. Co więcej, pijemy wodę bardzo nieregularnie – sięgamy po nią dopiero wtedy, gdy jesteśmy spragnieni, co według naukowców jest oznaką odwodnienia organizmu.

A przecież musimy pamiętać, że woda jest absolutnie niezbędna do życia. Człowiek jest w stanie przeżyć bez pożywienia nawet 2 miesiące, natomiast bez przyjmowania płynów – zaledwie 7 dni, a do uszkodzenia organizmu może dojść już po 24 godzinach bez wody. Woda jest głównym budulcem naszego ciała: organizm dorosłego człowieka składa się w 70% z wody, a niemowlęcia – aż w 90 %; woda stanowi 60–70% limfy, 95% osocza krwi, 20% kości, 10% szkliwa zębów i tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego odgrywa olbrzymią rolę w funkcjonowaniu każdego żywego organizmu. To od wody i jej jakości zależą takie rzeczy jak stan naszych stawów, naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, a także nawilżenie, jędrność i ogólna kondycja skóry.

 

Jaka woda jest najzdrowsza dla naszego organizmu?

W takim razie jaka woda jest naprawdę zdrowa? Jak to już zostało powiedziane, woda do picia powinna być bogata w składniki odżywcze oraz oczyszczona ze wszelkich toksycznych substancji. Ale to nie wszystko. Zdrowa woda pomaga także utrzymać odpowiednie pH organizmu, czyli stosunek stężenia zasad i kwasów w naszym organizmie. Te funkcję spełnia właśnie woda alkaliczna, odkryta w latach 70. przez rosyjskiego naukowca, prof. Aliochina, który zauważył, że u robotników, którzy myli się jonizowaną wodą wykorzystywaną w odwiertach górniczo-naftowych, szybciej goiły się rany i oparzenia. Kolejne prowadzone na przestrzeni lat badania wykazały, że woda alkaliczna ma właściwości odkwaszające: neutralizuje i usuwa z organizmu toksyny i kwaśne substancje będące produktem ubocznym metabolizmu, dzięki czemu przywraca ciału równowagę kwasowo-zasadową. Wiele zaś wskazuje na to, że to właśnie zbytnie zakwaszenie organizmu jest główna przyczyną zarówno jego przedwczesnego starzenia się, jak i występowania licznych chorób. Kwaśne środowisko sprzyja rozwijaniu się takich schorzeń, jak cukrzyca, dna moczanowa, kamica nerkowa, nadciśnienie, nadkwasota żołądka, otyłość i wiele, wiele innych, także choroby nowotworowe. Zakwaszenie organizmu może być także przyczyną chronicznego zmęczenia czy otyłości. Badania naukowe potwierdzają fakt, że picie wody alkalicznej jest jednym z najlepszych sposobów zarówno leczenia wielu chorób, jak i zapobiegania im. Woda jonizowana to sekret długowieczności i dobrego zdrowia – a zdrowie jest przecież najważniejszą wartością w ludzkim życiu.

 

Co to jest alkaliczna woda jonizowana?

Czym dokładnie jest woda alkaliczna? Woda jonizowana występująca w przyrodzie pochodzi z topniejących lodowców. Niestety większość z nas nie ma dostępu do takiej naturalnej wody żywej, dlatego trzeba ją uzyskiwać na inne sposoby. Alkaliczną wodę jonizowaną wytwarza się w procesie elektrolizy. Przez wodę przepuszcza się prąd elektryczny, który powoduje, że woda oraz wszystkie rozpuszczone w niej składniki mineralne dzielą się na dwie części: alkaliczną (o pH powyżej 7) i kwaśną (o pH poniżej 7). Rozpuszczone w wodzie sole podczas elektrolizy rozkładają się na dodatnie jony metali (wapnia, magnezu, potasu i sodu) i ujemne reszty kwasowe (zawierające siarkę, fosfor i chlor). Gdy prąd przestaje płynąć, parametry wody wracają do początkowych. Aby je utrzymać, można skorzystać z urządzenia o nazwie jonizator wody.

 

Jak działa jonizator wody

Jonizatory są urządzeniami przeznaczonymi do produkowania wody alkalicznej. Alkaliczna woda zjonizowana powstaje w wyniku elektrolizy, czyli jej chemicznego rozdziału. W procesie tym następuje trwałe rozłączenie substancji wykazujących cechy zasadowe od tych które tworzą związki kwasowe. Jonizator zbudowany jest z dwóch elektrod: dodatniej anody i ujemnej katody. Po włączeniu słabego prądu odbywa się dysocjacja, czyli rozdzielenie cząstek. Dzięki temu możliwe jest rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od kwasowych resztek. W trakcie elektrolizy wytwarzane są dwa rodzaje wody: woda alkaliczna (zwana potocznie wodą żywą) oraz woda kwasowa (zwana wodą martwą). W tej wodzie zawarte są jony sodu, potasu, wapnia i magnezu, natomiast w wodzie kwasowej jony chloru, siarki, fosforu i wodoru.

Jonizator i woda alkaliczna, czyli zdrowie w płynie!

Picie wody alkalicznej przygotowanej w jonizatorach przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim chroni nas przed różnymi chorobami, oczyszcza z toksyn i nawadnia komórki, zapewnia dostarczenie dodatkowych ilości tlenu oraz alkalicznych mikroelementów. Ułatwia walkę z takimi chorobami i dolegliwościami, jak cukrzyca, dna moczanowa, kamica nerkowa, otyłość, nadciśnienie i cholesterol, chroniczne zmęczenie, nowotwory czy nadkwasota żołądka. Poza tym picie zjonizowanej wody gwarantuje doskonałe alkaliczne pH, które sprawia, że poziom zakwaszenia organizmu jest redukowany do minimum. Urządzenia te zapewniają również optymalne ORP, które doprowadza do neutralizacji niebezpiecznych skutków wpływu wolnych rodników (a te są odpowiedzialne za powstawanie większości chorób cywilizacyjnych). Picie zjonizowanej wody alkalicznej zapewnia lepszą jej przyswajalność dla organizmu. O skuteczności wody alkalicznej można się przekonać w dziale z opiniami użytkowników jonizatorów – zapraszamy do zapoznania się z tymi historiami.

Oprócz tego w oferowanych Państwu jonizatorach wytwarzana jest woda srebrna, która od tysiącleci znana jest jako doskonały naturalny antybiotyk. Wraz z wodą kwaśną mają potwierdzone działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Istnieją dwa rodzaje domowych jonizatorów: przenośne i przepływowe. Po szczegółowy opis każdego z jonizatorów zapraszamy do zakładki sklep z menu głównym. Zachęcamy do zakupu profesjonalnych i funkcjonalnych jonizatorów. Dzięki nim będzie można szybko, sprawnie, wygodnie, bezproblemowo wyprodukować zjonizowaną wodę alkaliczną, kwaśną oraz srebrną – zajmie to to dosłownie kilka chwil. Bo warto dbać o swoje zdrowie i cieszyć się doskonałą formą!

W celu dokładnego poznania budowy i działania jonizatora przygotowaliśmy dla Was filmy i dokładne informacje, w którym opisujemy na czym polega elektroliza, jak zbudowane są i jak działają jonizatory. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! Przekonaj się, że woda alkaliczna to samo zdrowie! Polecamy domowy jonizator wody alkalicznej, które można zakupić w naszym sklepie.

W celu dokładnego poznania budowy i działania jonizatora przygotowaliśmy dla Was filmy, w którym opisujemy na czym polega elektroliza, jak zbudowany jest i jak działa jonizator wody alkalicznej.

Zamów jonizator dostępny w naszym sklepie internetowym

PRZEJDŹ DO SKLEPU lub kup w TARNOWIE WROCŁAWIU WARSZAWIE
Kup jonizator