Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto pamiętać, że wiele chorób wcale nie musi nas dotknąć. Wystarczy przestrzegać odpowiednich zasad, aby ustrzec się przed wieloma chorobami lub przynajmniej złagodzić ich przebieg, jeśli już wystąpią. Dlatego warto zainteresować się np. profilaktyką dny moczanowej.

 

Celem profilaktyki dny moczanowej przede wszystkim jest usuwanie przewlekłych skutków, zmian zapalnych i zwyrodnieniowych stawów, a także przeciwdziałanie częstym atakom choroby. Prawidłowa profilaktyka opiera się w dużej mierze na regularnych badaniach, dzięki którym właściwie dobierane są leki hamujące syntezę kwasu moczowego i zwiększania jego wydalania z organizmu. Jednak to nie wszystko, gdyż ogromną rolę odgrywa również dieta, styl życia człowieka, szczególnie u mężczyzn, którzy chorują na dnę moczanową 20 razy częściej niż kobiety.

Czy można się ustrzec przed artretyzmem?

 

2a

Często mówi się, że dna moczanowa ma podłoże genetyczne, co jest prawdą gdyż pierwotny rodzaj tej choroby ma właśnie przyczyny w dziedziczeniu. Jednak trzeba nam wiedzieć, że może być też spowodowana nieodpowiednim stylem życia, innymi chorobami lub niektórymi lekami, szczególnie u osób z genetyczną skłonnością do dny moczanowej. Na dwa ostatnie czynniki nie mamy czasem większego wpływu, możemy jednak zadbać o to, aby nasz styl życia pozwalał organizmowi ustrzec się przed dna moczanową lub skutecznie z nią walczyć, jeśli się już pojawi.

Jeśli obawiamy się, że może dotknąć nas to schorzenie, przede wszystkim należy zadbać o regularne badania poziomu kwasu moczowego w organizmie. Mamy wtedy szansę szybko wykryć jakiekolwiek zmiany i od razu podjąć odpowiednie kroki.

 

Co ma do tego nasz styl życia?

Odpowiednia dieta może skutecznie pomóc nam w profilaktyce. Na poziom kwasu moczowego w naszym organizmie pozytywnie wpływa ograniczenie przyjmowania takich produktów jak mięso czy owoce morza. Pomocne jest również spożywanie odpowiedniej ilości witaminy C. Oszacowano, że przyjmowanie 1500 mg witaminy C każdego dnia może zmniejszyć ryzyko zachorowania na dnę moczanową nawet o 45 %.

Należy wystrzegać się spożywania zbyt dużej ilości alkoholu oraz fruktozy. Podwyższony kwas moczowy może być również spowodowany otyłością, także należy przestrzegać zasad zdrowego trybu życia. W przypadku wystąpienia u osoby otyłej objawów artretyzmu, powinna ona koniecznie przejść na dietę niskokaloryczną.

 

Dla osób z predyspozycjami genetycznymi zaleca się im w diecie:

  • aby ograniczały do minimum pokarmy bogate w związki purynowe
  • regularne spożywanie posiłków, ostatni 3-4 godziny przed snem, gdyż w nocy zwiększona jest ilość zatrzymywanego w organizmie kwasu moczowego
  • spożywanie optymalnej ilości płynów
  • unikanie leków moczopędnych, które zwiększają wydalanie kwasu

 

Do przeciwwskazań zdecydowanie należą okresy ostrych i dłuższych postów, głodówek, niewłaściwe diety odchudzające. Również ruch fizyczny ma ogromną rolę w profilaktyce dny moczanowej jak i w leczeniu objawów. Utrzymywanie dobrej kondycji i aktywności wzmacnia stawy, podobnie jak podwodny masaż.

A może woda?

2b

Doskonałym sposobem na ustrzeżenie się przed zachorowaniem jest również regularne spożywanie zjonizowanej wody alkalicznej. Ma ona to do siebie, że wypłukuje z naszego organizmu krystaliczne sole kwasu moczowego, co w konsekwencji zapobiega ich gromadzeniu się wokół stawów, eliminując ryzyko powstawiania stanów zapalnych.

Pozbądź się skutków dny moczanowej – pij w domu wodę alkaliczną – tutaj kupisz swój jonizator wody.

Woda alkaliczna wprowadza naturalne zasadowe pH w organizmie, dzięki czemu sole kwasu moczowego nie mają możliwości odkładania się w stawach i tkankach i są wydalane z organizmu. Zapobiega również nadmiernej produkcji kwasu moczowego. Jest to bardzo wskazane osobom z genetycznymi skłonnościami do dny moczanowej. Wbrew pozorom, uzyskanie wody alkalicznej nie jest trudne, gdyż dzisiejsza technika pozwala na codzienną produkcję tego typu wody. Zatem rozwiązanie jest proste: dna moczanowa – jonizator wody alkalicznej.

W celu otrzymania zjonizowanej wody alkalicznej najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni jonizator wody. Picie takiej wody nie tylko zapobiega wielu chorobom, ale również skutecznie wspomaga leczenie. Zakwaszenie bowiem jest przyczyną wielu chorób, w tym na przykład kamicy nerkowej, a nawet cukrzycy. W środowisku o kwaśnym odczynie pH znacznie szybciej rozwijają się choroby, gdyż nie jest to naturalny stan pH dla organizmu. Dlatego też należy dbać o równowagę kwasowo – zasadową organizmu. Harmonia psycho – fizyczna bowiem jest kluczowym kryterium zdrowia. Woda alkaliczna więc to nie tylko świetna profilaktyka, ale również środek leczniczy, który sprawdza się nawet gdy inne techniki kuracji zawodzą. Naturalne sposoby są często najlepsze.

Na naszej stronie znajdziesz pełną ofertę najwyższej jakości jonizatorów, dzięki którym będziesz mógł mieć stały dostęp do cudownej wody alkalicznej. Już dziś możesz zacząć na co dzień dbać o zdrowie całej swojej rodziny.

Oglądnij film poniżej i w prosty sposób pozbądź się dny moczanowej.

Zamów jonizator dostępny w naszym sklepie internetowym

PRZEJDŹ DO SKLEPU lub kup w TARNOWIE WROCŁAWIU WARSZAWIE
Kup jonizator