Nowotwór jelita grubego i odbytnicy – przyczyny powstawania i profilaktykaBadania prowadzone nad powstawaniem nowotworów sugerują, że w tworzeniu się raka jelita grubego i odbytnicy ogromne znaczenie ma dieta i styl życia. Inne ważne czynniki, które mogą sprzyjać powstawaniu tego nowotworu to genetyczne predyspozycje, zapalne choroby jelit i polipy gruczolakowate. Zachorowanie na nowotwór jelita grubego w przeszłości również jest czynnikiem zwiększającym powstanie kolejnego nowotworu w jelicie grubym lub innym miejscu.

Dieta jako główny czynnik powstawania raka

Badania sugerują, że wśród wszystkich czynników, które mogą powodować raka jelita grubego, to dieta ma największe znaczenie. Spożywanie posiłków bogatych w tłuszcze i cholesterol to podstawowy błąd w profilaktyce tego nowotworu. Prowadzą one do otyłości, którą również wskazuje się jako przyczynę rozwoju raka jelita grubego i odbytnicy. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu, podobnie jak w wielu innych przypadkach, również powiązano z większym ryzykiem zachorowania.

Profilaktyka

Podstawą profilaktyki w przypadku raka jelita grubego i odbytnicy jest zmiana stylu życia. Większa aktywność fizyczna oraz odpowiednio skomponowana dieta nie tylko obniżają ryzyko zachorowania, ale jednocześnie eliminują kolejną potencjalną przyczynę choroby, jaką jest otyłość. Konieczne jest również rzucenie palenia i zaprzestanie spożywania alkoholu. Dieta powinna zawierać dużo błonnika pokarmowego, bez skrobi warzyw i owoców, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu spożywania czerwonego mięsa. Ważne są również witaminy i związki mineralne, takie jak: beta-karoten, witamina C, kwas foliowy, witamina D, wapń i selen.

Woda jonizowana w profilaktyce raka jelita grubego

Woda alkaliczna będzie znakomitym sprzymierzeńcem w profilaktyce raka jelita grubego i odbytu. Z jednej strony będzie ona uniemożliwiała powstawanie komórek nowotworowych i niszczyła już istniejące. Z drugiej zaś będzie stanowiła ogromną pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Oznacza to, że pomoże wyeliminować kolejny czynnik, który mógłby doprowadzić do powstania i rozwinięcia się raka. „Woda żywa” posiada przy tym znacznie więcej cennych właściwości, które wpływają korzystnie na stan zdrowia.

Zamów jonizator dostępny w naszym sklepie internetowym

PRZEJDŹ DO SKLEPU lub kup w TARNOWIE WROCŁAWIU WARSZAWIE
Kup jonizator