• P: Czego należy oczekiwać pijąc jonizowaną wodę alkaliczną?

  O: Początkowo zależy to od tego, jak mocną jonizowaną wodę alkaliczną użytkownik zaczyna pić. Woda jonizowana dostarcza do organizmu dużo tlenu, dlatego jest źródłem energii. Woda jonizowana jest znacznie łagodniejsza w smaku niż zwykła woda. Można z niej przygotowywać lepszą kawę, herbatę, lepszy sok. Jonizowana woda alkaliczna jest świetna do gotowania, ponieważ zapewnia lepsze nawilżenie żywności i wydobycie głębszego aromatu. Inne zmiany w organizmie będą jednak znacznie subtelniejsze. Jeżeli organizm jest zakwaszony, prawdopodobnie doprowadzenie go to takiego stanu trwało kilka lat, zatem odwrócenie tego procesu będzie także trwało pewien czas. W miarę jak organizm będzie powoli osiągać równowagę pH poprzez picie jonizowanej wody, zacznie też lepiej funkcjonować, a problemy zaczną znikać.

  P: Kto powinien pić jonizowaną wodę alkaliczną?

  O: Z korzyści, jakie daje picie jonizowanej wody alkalicznej, mogą korzystać zarówno ludzie, jak i zwierzęta.

  P: Czy istnieją przeciwwskazania do picia jonizowanej wody alkalicznej?

  O: Niektórzy powinni zacząć od picia bardzo małych ilości jonizowanej wody alkalicznej, np. 250 ml wody o mocy poziomu 1 (pierwszego) dziennie. Dotyczy to zwłaszcza osób w podeszłym wieku, którzy niestety często mają metale ciężkie i inne toksyny nagromadzone w organizmie. Czasami również do ich stanu przyczyniły się lata przyjmowania leków. Dzieci do 3 lat oraz poniżej 3 lat nie powinny pić jonizowanej wody alkalicznej. Mogą pić wyłącznie wodę oczyszczoną z jonizatora. Dzieci pomiędzy 4 a 12 rokiem życia powinny pić tylko jonizowaną wodę alkaliczną poziomu 1 (pierwszego) i 2 (drugiego). Nigdy nie należy podawać im wody poziomu 3 (trzeciego) i 4 (czwartego).

  P: Czy można przyjmować leki i suplementy diety wraz z jonizowaną wodą alkaliczną?

  O: Nie należy pić tej wody na 45-60 minut przed przyjęciem leków lub suplementów, jak i tyle samo po ich przyjęciu. Należy zastąpić ją wtedy wodą oczyszczoną, innym płynem lub zwykłą wodą.

  P: Czy picie jonizowanej wody alkalicznej może nadmiernie zalkalizować organizm?

  O: Niektórzy piją nawet od 4 do 8 litrów jonizowanej wody alkalicznej każdego dnia z wielkimi korzyściami dla zdrowia. Przeciwnie, jednym z powszechnych problemów u ludzi w dzisiejszych czasach jest to, że mają zbyt zakwaszony organizm. PH ludzkiego organizmu powinno wynosić około 7,2 (pomiar poprzez zbadanie śliny lub moczu). Rzadko zdarza się, że osoba ma alkalozę, czyli stan, w którym ma zbyt zasadową krew. Należy zawsze pić jonizowaną wodę alkaliczną i spożywać produkty o odczynie zasadowym, np. owoce i warzywa.

  P: Ile wody należy pić i na jakim poziomie?

  O: Dziennie należy pić ilość wody przynajmniej równą mniej więcej jednej trzeciej wartości masy ciała w dekagramach w przeliczeniu na mililitry wody. Na przykład, osoba ważąca 45 kg = 4500 dag powinna pić 1500 ml wody. Należy zacząć powoli, od poziomu 1 (pierwszego), pijąc 1-3 szklanki dziennie w pierwszym tygodniu. Można zwiększać ilość szklanek dziennie w pierwszym tygodniu, jeśli nie ma widocznych efektów ubocznych. Jeśli nie odczuwamy żadnych objawów grypopodobnych na koniec pierwszego tygodnia, można przejść do poziomu 2 (drugiego). Na tym poziomie należy pić 1-3 szklanki wody dziennie w pierwszym tygodniu. Jeśli czujemy się dobrze, możemy zwiększyć ilość szklanek wody dziennie. Średnio należy pić wodę na jednym poziomie przez okres od dwóch do trzech tygodni, aż do osiągnięcia poziomu 4 (czwartego) o odczynie pH w granicach 10,5. Im wyższy poziom jonizowanej wody alkalicznej, tym lepiej dla nas, ponieważ taka woda ma większy odczyn zasadowy, większe właściwości detoksykacyjne oraz jest mocniejszym antyutleniaczem, dzięki czemu dostarcza do organizmu więcej tlenu.

  P: Po jakim czasie można zauważyć korzyści zdrowotne?

  O: To zależy od osoby. Można zauważyć efekty już po pierwszym dniu lub w ciągu kilku tygodni.

  P: Dlaczego niektórzy odczuwają objawy grypopodobne, kiedy piją po raz pierwszy jonizowaną wodę alkaliczną?

  O: Jeśli zaczyna się pić wodę od najmocniejszego poziomu (wysoki odczyn pH), można wtedy zauważyć objawy podobne do grypy. W procesie jonizacji tworzą się skupiska cząsteczek wody, które są o połowę mniejsze niż zwykłe skupiska cząsteczek wody. Dlatego czasem nazywa się jonizowaną wodę alkaliczną „wodą zredukowaną”, ponieważ wielkość skupisk cząsteczek została zredukowana z 12 do 6. Dzięki temu taka woda ma większe właściwości nawadniające, ponieważ przepływa przez nasze tkanki o wiele łatwiej, tym samym wypychając toksyny z naszego organizmu. To właśnie efekt detoksykacyjny czasami sprawia, że osobom doskwierają bóle głowy oraz biegunka i dlatego właśnie istnieją 4 poziomy wody jonizowanej.

  P: Jak jonizowana woda alkaliczna wpływa na sportowców?

  O: Jak można się domyślać, jak najlepszy. Poziom tlenu we krwi zwiększa się w różnych ilościach przy regularnym piciu silnie jonizowanej wody. Polepsza się nasza kondycja i wytrzymałość, a do tkanek mięśniowych i narządów zostają dostarczone duże ilości tlenu, którego często brakuje w ludzkim organizmie, nawet u sportowców z powodu nieodpowiedniej diety. Właściwe nawadnianie podtrzymuje reakcje fizjologiczne ciała, a nacisk fizyczny i psychiczny na trening i rywalizację zwiększają znaczenie nawadniania. Liczne badania przeprowadzane na sportowcach od lat 40 XX wieku wykazały, że nawet umiarkowane odwodnienie źle wpływa na osiągi. Obecnie często uważa się, że sportowcy trzymający się tradycyjnej diety zachodniej spożywają zbyt dużo soli, więc nie ma potrzeby, aby zastępować sól, jeśli ćwiczenia trwają krócej niż dwie godziny. Woda zalkalizowana może zneutralizować kwasicę wywołaną treningiem (nagromadzony kwas mlekowy), ponieważ odczyn pH jonizowanej wody alkalicznej jest wysoki. Zjonizowana woda usuwa wolne rodniki pomagając w problemie przyspieszonego zużycia tlenu. Jest gromadzona w mikroskupiskach, więc może być pochłaniana szybciej, pomagając nawodnić organizm. Doktor Peter L. Kopko, doktor chiropraktyki, zaleca picie 400-600 ml (2-3 szklanki) wody na dwie godziny przed treningiem i 150-300 ml (około 1-2 szklanki) co 15-20 minut w trakcie ćwiczeń, w zależności od całkowitej masy ciała.

  P: Jak długo jonizowana woda alkaliczna pozostaje zjonizowana?

  O: Antyutleniacze (jony hydroksylowe) mają żywotność około 18-24 godzin. Woda o wyższym odczynie pH (właściwości alkaliczne) ma żywotność około 1-2 tygodni. Żywotność mniejszego skupiska cząsteczek to około 1-3 miesięcy. Czy jonizowana woda alkaliczna ma jakiekolwiek skutki negatywne? Absolutnie żadnych, pod warunkiem, że korzysta się z niej w odpowiedni sposób. Spożywać należy wyłącznie jonizowaną wodę alkaliczną. Wodę kwasową można spożywać w pewnych przypadkach chorobowych. Nigdy nie powinno się jej pić w sposób ciagły..

  P: Czy kobiety w ciąży mogą pić jonizowaną wodę alkaliczną?

  O: Często otrzymujemy pytania, czy kobieta ciężarna lub karmiąca powinna pić taką wodę. Uważamy, że na wszelki wypadek lepiej nie pić jonizowanej wody alkalicznej będąc w ciąży i karmiąc piersią. W związku ze zwiększonym wchłanianiem kationów hydroksylowych, np. potasu i wapnia, w połączeniu ze zwiększonym stężeniem tych samych kationów wytworzonych w procesie elektrolizy po stronie alkalicznej, istnieje podejrzenie, że mogłoby to spowodować powstanie roztworu elektrolitów o zbyt wysokim stężeniu dla rozwijającego się płodu i niemowlęcia, które jest karmione piersią. W trakcie ciąży i aż do zaprzestania karmienia piersią lepiej pić tylko wodę oczyszczoną.

  P: W jaki sposób działa jonizator wody?

  O: Nasz wysokiej klasy jonizator wody ENKION może być połączony bezpośrednio z zaworem rozdzielającym na końcu kranu. Podłączenie zajmuje około 10-15 minut i pozwala na dwustopniowy proces działania jonizatora. Po pierwsze, odfiltrowane zostają szkodliwe składniki wody przy pomocy wbudowanego systemu dwóch filtrów, które usuwają chlor, trihalometany, fenole, osad, zapach, smak i odpady organiczne. Jonizator ENKION osiąga to dzięki kilkustopniowym filtrom. Następnie przefiltrowana woda trafia do opatentowanej komory wyposażonej w platynowane płytki tytanowe. Potem do wody wprowadza się ładunek elektryczny. W tym miejscu następuje elektroliza. Woda rozdziela się na dwa strumienie wody jonizowanej (kwasowy i zasadowy). Woda kwasowa (utleniona) stanowi około 30% wody, a jonizowana woda alkaliczna – 70%. Z kranu wypływa zredukowana jonizowana woda alkaliczna, którą można używać do picia lub gotowania. Woda kwasowa (utleniona) wypływa przez osobną rurkę skierowaną do zlewu. Potencjał utleniający wody kwasowej sprawia, że jest ona dobrym środkiem do sterylizacji, idealnym do mycia rąk, produktów spożywczych oraz naczyń, jak również leczenia drobnych ran i egzemy. Kationy, jony z ładunkiem dodatnim, gromadzą się na elektrodzie ujemnej, tworząc jonizowaną wodę alkaliczną, w której skoncentrowane są wolne minerały alkaliczne z użytej wody, takie jak wapń, magnez i potas. Aniony, jony z ładunkiem ujemnym, gromadzą się na elektrodzie dodatniej, tworząc wodę kwasową, czyli utlenioną, w której skoncentrowane są minerały kwasowe, takiej jak azotany, chlorki, siarczki i fluorki z użytej wody. Jak pamiętamy z lekcji chemii, przeciwieństwa się przyciągają. Zakres ustawień pH od wartości neutralnej do wody bardzo zasadowej lub bardzo kwasowej można zmieniać przez naciśnięcie przycisku. Elektrody czyści się za pomocą automatycznego cyklu czyszczenia, ale można także myć je ręcznie. Proces elektrolizy przerywa wiązania cząsteczkowe cząsteczek wody i przebudowuje skupiska wody ze zwykłej liczby ok. 12 cząsteczek do grup 5 lub 6 cząsteczek w jednym skupisku. Woda „skupiona” charakteryzuje się mniejszymi grupami cząsteczkowymi i niższym napięciem powierzchniowym, dzięki czemu może łatwiej przenikać błony komórkowe. Taka czysta i zdrowa jonizowana woda alkaliczna do gotowania i picia wypływa prosto z kranu ze stali nierdzewnej.

  P: Skąd wiadomo, kiedy należy wymienić filtr?

  O: Kolorowa lampka LED na panelu przednim wskazuje stopień zużycia filtra. Zasadniczo filtr pierwszy ma trwałość ok. 8 miesięcy, a filtr drugi – ok. 12 miesięcy (przy produkcji ok. 9,5 litra wody dziennie), ale zależy to od jakości filtrowanej wody oraz wielkości i częstości używania urządzenia. Na przykład, jeżeli woda z kranu ma stężenie pomiędzy 0,4 a 1,0 ppm chloru, filtr może funkcjonować przez 12 miesięcy, jeśli jest używany dla jednej osoby. Jeśli stężenie jest wyższe niż 1,0 ppm, filtr może mieć trwałość 8 miesięcy. Czteroosobowa rodzina korzystająca z wodociągu przykładowo w Ameryce Północnej będzie musiała wymieniać pierwszy filtr co 8 miesięcy. Wymieniając je regularnie, mamy pewność odpowiedniej czystości filtrów.

  P: Gdzie znajduje się numer seryjny?

  O: Z tyłu jonizatora znajduje się naklejka z kodem kreskowym. Numer seryjny znajduje się pod kodem kreskowym.

  P: Co należy zrobić, kiedy z urządzenia nie będzie się korzystać przez 7 lub więcej dni?

  O: Należy wyjąć filtr z korpusu urządzenia, zawinąć w opakowanie z tworzywa sztucznego i włożyć do lodówki. Należy odłączyć urządzenie z prądu. Kiedy chcemy ponownie skorzystać z urządzenia, należy zainstalować filtr i włączyć jonizator w trybie WODA OCZYSZCZONA na ok. 3 minuty przed użyciem wody.

  P: Co to oznacza, kiedy woda przepływająca przez korpus urządzenia staje się ciepła?

  O: Po włączeniu przepływu wody, wypływająca woda może być ciepła z powodu wysokiej temperatury pokojowej lub ciepła w korpusie urządzenia, kiedy jonizator był wyłączony. Nie jest to nieprawidłowość. Po włączeniu przepływu wody można normalnie używać urządzenie.

  P: Na dnie pojemnika z jonizowaną wodą alkaliczną znajduje się biały osad. Co to jest?

  O: Zjawisko to spowodowane jest przez związki wapnia obecne w jonizowanej wodzie alkalicznej. W szczególności, jeżeli obecna jest grupa karboksylowa (CO3), będzie ona wiązała się z węglanem wapnia (CaCO3), tworząc taki osad. Jest to widoczny dowód elektrolizy. Mimo, że woda z osadem jest bezpieczna do picia, należy do pojemnika dodać łyżkę octu spożywczego i wody, pozostawić na ok. 1 godzinę, a następnie umyć pojemnik.

  P: Co to jest twarda woda?

  O: Według Amerykańskiego Towarzystwa Geologicznego, na ponad 85% terenu Stanów Zjednoczonych znajduje się twarda woda. Tworzy się ona, kiedy naturalnie występujące minerały trafiają do wód. Z czasem minerały te są absorbowane przez wody gruntowe. Dwa najczęściej występujące typy minerałów obecne w twardej wodzie to związki wapnia i magnezu. Amerykańskie Towarzystwo ds. Jakości Wody definiuje twardą wodę jako wodę zawierającą rozpuszczone związki metali powyżej 1 gpg (granów na galon). Najczęstszymi minerałami powodującymi twardość wody są wapń i magnez. Poziomy twardości klasyfikuje się w następujący sposób:

  Woda miękka – mniej niż 1 gpg;

  Lekko twarda – 1 do 3,5 gpg;

  Średnio twarda – 3,5 do 7 gpg,

  Twarda – 7 do 10,5 gpg;

  Bardzo twarda -10,5 i więcej gpg

  P: Jak zmienić głośność dźwięku jonizatora wody?

  O: Włącz urządzenie. Przyciśnij i przytrzymaj przycisk „Mode” przez 5 sekund. Pierwszy wybór w menu dotyczy regulacji głośności i można go rozpoznać przez symbol „Voice”, migający na dole wyświetlacza. Aby zwiększyć głośność, naciśnij „Purify+”; aby zmniejszyć głośność, naciśnij „Washing-” (Uwaga: urządzenie jest fabrycznie ustawione na najwyższy poziom głośności). Po zakończeniu regulacji głośności, naciśnij przycisk „Set up” aby zapisać ustawienia.

  P: Dlaczego należy dostosować natężenie prądu jonizatora wody?

  O: Jak wiadomo, różne źródła wody nie są sobie równe. Woda podstawowa, z jakiej korzystamy, pełni ważną rolę w tym, w jaki sposób jonizator tworzy jonizowaną wodę alkaliczną. Dzięki możliwości regulacji natężenia prądu jonizatora można uzyskać optymalny poziom pH do wytworzenia jak najlepszej jonizowanej wody alkalicznej z wody podstawowej.

  P: Jak regulować natężenie prądu jonizatora wody?

  O: Włącz urządzenie. Przyciśnij i przytrzymaj przycisk „Mode” przez 5 sekund. Przewijaj menu, przyciskając przycisk „Mode” do momentu, kiedy pojawi się migający symbol „Alkali”. Naciśnij symbol „Alkali” w celu wybrania poziomu zasadowości, który chcemy ustawić. Po wybraniu poziomu zasadowości, naciśnij „Purify+” w celu zwiększenia natężenia prądu lub „Washing-” w celu zmniejszenia natężenia. (Uwaga: urządzenie jest fabrycznie ustawione na wartość 50, którą można zwiększyć maksymalnie do 100 i zmniejszyć do minimalnej wartości 0 w odstępach co 1 punkt.) Po zakończeniu regulacji natężenia prądu, naciśnij przycisk „Set up” aby zapisać ustawienia.

  P: Czy urządzenie musi zostać zainstalowane przez hydraulika?

  O: Dla większości osób samodzielna standardowa instalacja nie stanowi problemu. W przypadku instalacji niestandardowych, hydraulik może okazać się potrzebny w zależności od indywidualnych okoliczności.

  P: Co należy robić w przypadku przeciekania filtrów?

  O: Należy sprawdzić, w którym miejscu filtr przecieka. W większości przypadków nieszczelna może być nieodpowiednio osadzona armatura. Popraw osadzenie rurki w filtrze wciskając ją mocno, a następnie wyciągając. Może być konieczne przycięcie końcówki rurki, aby uzyskać czystą powierzchnię. Przed rozpoczęciem pracy z przewodami dostarczającymi wodę, upewnij się czy woda jest wyłączona.

  P: Jak zainstalować filtr wstępny?

  O: Filtr wstępny jest zainstalowany na jonizatorze w przewodzie zasilającym. Dla ułatwienia dołączone jest szybkozłącze. Po prostu wciśnij rurkę do złącza – zamknie się automatycznie. Przy pierwszej instalacji filtra zaleca się, aby filtr był przez kilka minut napełniony wodą przed włączeniem jonizatora.

  P: Skąd wiadomo, jaki filtr wstępny jest potrzebny?

  O: Aby ustalić, jakiego rodzaju filtr jest potrzebny, konieczne jest sprawozdanie dotyczące jakości wody. Większość przedsiębiorstw wodociągowych udostępnia takie sprawozdanie za darmo przez Internet. Woda ze studni może wymagać przetestowania przez niezależną jednostkę zajmującą się badaniem wód. W przypadku braku dostępu do takiego sprawozdania dla danego obszaru, należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym.

  P: Jak czyścić płytki wewnętrzne?

  O: Nie należy czyścić płytek samodzielnie. Prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.

 • Jak szybko zamówienie zostanie zrealizowane?

  Zamówienia są realizowane do 7 dni roboczych. Średnio zamówienie jest realizowane od 3 do 4 dni. Realizacja zamówienia zagranicznego może potrwać dłużej i zależy ona od lokalnego dostawcy.

 • Czy można się wycofać z już złożonego zamówienia?

  Ze złożonego zamówienia można się wycofać tylko w dniu jego złożenia w godzinach od 8 do 20. Jeżeli złożysz zamówienie podczas weekendu możesz go anulować w najbliższy roboczy dzień. W razie wycofania się ze złożonego zamówienia prosimy o kontakt na numer 502146443 lub email sklep@natura-zdrowie.pl. Należy podać wtedy numer zamówienia.

 • Odebrałeś uszkodzony towar lub czegoś brakuje? Co wtedy zrobić?

  W przypadku zauważenia uszkodzenia opakowania, należy sprawdzić jego zawartość w urzędzie pocztowym w obecności pracownika poczty. Jeżeli czegoś brakuje musisz złożyć reklamację w urzędzie pocztowym oraz musisz nas o tym poinformować. Sklep Natura i Zdrowie nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zaginione z uszkodzonej przesyłki.

 • Reklamacja wadliwego produktu?

  Należy wraz z kopią paragonu odesłać produkt na adres sklepu internetowego (adres podany na stronie internetowej). Koszty przesyłki reklamowanego produktu pokrywane są przez klienta.

 • Realizacja zamówienia się opóźnia

  Gdy czas realizacji zamówienia wydłuża się prosimy o kontakt ze sklepem podając numer zamówienia.

 • Do kiedy można wprowadzać zmiany w zamówieniu

  Można wprowadzać takie zmiany do momentu otrzymania e-maila, która potwierdza wysłanie zamówionych towarów. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest za pośrednictwem emaila info@natura-zdrowie.pl lub telefonicznie pod numerem 502146443. Należy podać wtedy numer zamówienia.

Zamów jonizator dostępny w naszym sklepie internetowym

PRZEJDŹ DO SKLEPU lub kup w TARNOWIE WROCŁAWIU WARSZAWIE
Kup jonizator