DNA MOCZANOWA

Co to jest dna moczanowa?

Dna moczanowa to choroba znana również jako podagra albo artretyzm. Powoduje ją nadprodukcja kwasu moczowego i jego soli w organizmie, które odkładają się w nerkach, dłoniach i stopach. Powstaje stan zapalny, któremu towarzyszą bolesne obrzęki. Przewlekła dna moczanowa powoduje, że pojawiają się tzw. guzki dnawe oraz ubytki kostne. Dodatkowo zbyt wysoki poziom kwasu moczowego powoduje niszczenie komórek mózgowych, prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi, nerwic, a także bezsenności.

Jak powstaje dna moczanowa?

Powodem, dlaczego powstaje dna moczanowa są puryny  dostarczane do organizmu w związku z  nadmiernym spożyciem produktów zawierających  związki azotu. Przy zbilansowanym, zdrowym odżywianiu większość kwasu moczowego usuwana jest przez krew, a ok. 25-30% jest rozkładana przez bakterie. Jednak stosowanie niewłaściwej diety powoduje, że wzrasta stężenie kwasu moczowego i jego soli. Organizm broni się i zobojętnia kwas moczowy do jego soli czyli moczanów. Te jednak ze względu na swoją budowę i kształt (są to białe i bardzo ostre kryształy) odkładają się w różnych miejscach ciała. Najczęściej są to duże palce u stóp. I to właśnie te sole są powodem bardzo bolesnych ataków dny moczanowej. To moment, kiedy człowiek tak naprawdę sam decyduje o tym, że pojawiają się kłopoty z podagrą, czy dną moczanową.

Co mówi lekarz o dnie moczanowej?

Najlepszym przykładem tego, co zakwaszenie może zrobić z naszym ciałem jest dna moczanowa. Powoduje przykre dolegliwości bólowe i ograniczenie funkcji. A bardzo wielki wpływ na powstanie tego procesu ma nasza dieta. Działanie odkwaszające wody zjonizowanej, alkalicznej jest ogromnym wsparciem w takich sytuacjach. – dr n. med. Halina Brodecka-Klecha – autorka książki: „Woda zjonizowana – mity, fakty, medycyna”

Co pomaga na dnę moczanową?

Skuteczne lekarstwo to regularne alkalizowanie organizmu oraz rozpuszczanie i usuwanie nagromadzonych związków kwasowych poprzez wodę o niskiej gęstości i niskim napięciu powierzchniowym. Jak uzyskać taki efekt? Wystarczy pić codziennie od 1,5 do 2,5 litra wody zasadowej – alkalicznej, która spełnia wymienione kryteria. Ataki dny moczanowej ustępują w okresie 3 – 5 dni, ale należy bezwzględnie przestrzegać dawki pitej wody i zmienić dietę na zdrowszą. Z dnia na dzień woda alkaliczna usunie nadmiar kwasu moczowego i jego soli, przywróci równowagę kwasowo-zasadową oraz właściwe pH krwi.

Kuracja przy dnie moczanowej

Wodę alkaliczną można przygotować w domu – w urządzeniu, które nazywa się jonizator. To dobra inwestycja dla całej rodziny, ponieważ pijąc tę wodę przeciwdziała się zakwaszeniu organizmu. Ponadto to spora oszczędność w domowym budżecie. Zamiast płacić za wodę mineralną ze sklepu, do dyspozycji jest zdrowa woda alkaliczna, która ma zwiększoną zawartość tlenu, jest naturalnym przeciwutleniaczem, ma właściwości antyoksydacyjne, zmniejsza kwasowość, a jej cząsteczki mają mniejszy rozmiar, co sprawia, że woda niemal natychmiast przedostaje się przez błony komórkowe i bierze udział w procesach metabolicznych.

Jak działa jonizator?

Jonizator – urządzenie, które jest przepustką do odzyskania zdrowia. Wystarczy wlać do niego wodę kranową, a w wyniku procesu elektrolizy w naczyniu głównym uzyskuje się wodę alkaliczną. To tę wodę należy codziennie pić! Jej wskaźnik pH wynosi 9,2 lub więcej, a więc skutecznie hamuje rozwój chorób, które powstają w kwaśnym środowisku – w tym dny moczanowej. Jonizator ma jeszcze naczynie wyjmowane, w którym powstaje woda kwaśna, a niektóre modele mają również funkcję produkowania wody srebrnej, która jest naturalnym antybiotykiem. Warto o tym pamiętać! Sprawdź ofertę jonizatorów tutaj.

W trosce o bezpieczeństwo

Jesteśmy firmą, która od blisko od 20 lat specjalizuje się w praktycznym i prozdrowotnym stosowaniu wody alkalicznej produkowanej przy użyciu jonizatorów. Ogromne doświadczenie pozwala jednoznacznie wskazać, że regularne picie wody zasadowej realnie wspiera powrót do zdrowia. Dla ułatwienia podjęcia decyzji o zakupie jonizatora, firma deklaruje, że każdy klient, który mimo stosowania się do zaleceń – nie odnotuje poprawy, może liczyć na możliwość zwrotu zakupionego urządzenia do 30 dni od daty zakupu.

Kupuj ze sprawdzonego źródła

Dna moczanowa i jej przykre objawy ustąpią, ale pierwszym krokiem jest inwestycja w sprawdzony przez ekspertów, rekomendowany przez lekarza i kupowany przez setki Polaków jonizator. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu: https://www.natura-zdrowie.pl/sklep/.

Jeżeli masz pytania zadzwoń – +48 502 146 443 – udzielimy Ci odpowiedzi.

Zamów jonizator dostępny w naszym sklepie internetowym

PRZEJDŹ DO SKLEPU lub kup w TARNOWIE WROCŁAWIU WARSZAWIE
Kup jonizator